O nas

Dzień dobry. Jestem założycielem i właścicielem hodowli GACÓWKA, która zajmuje się rasą Polski Owczarek Podhalański, góralską wizytówką na nizinach. Nasza hodowla jest zrzeszona od 2006 roku w Związku Kynologicznym w Polsce, najstarszej i najbardziej renomowanej organizacji kynologicznej w naszym kraju oraz FCI międzynarodowej organizacji Kynologicznej.

Podhalany są moją pasją życia. Poznałem je kiedy byłem jeszcze młodzieńcem, podczas wyprawy do Zakopanego. Na górskiej hali spotkaliśmy starego bacę, który był otoczony małym stadkiem szczeniąt. Nad tą gromadką opiekę sprawowała, piękna, dostojna w ruchach matka szczeniąt. Właśnie jej zachowanie mnie najbardziej urzekło, była pewna siebie, spokojna, a mordkę miała śliczną. Od tamtej pory wiedziałem, że na pewno chcę mieć Podhalana. Uwielbiam te psy za góralski temperament, odwagę, mądrość i wierność. Wiem, że mogę na nich polegać, gdy wychodzę z domu. Moje dzieci mają sprawdzonych kompanów do zabawy, a gdy się zmęczą, miłego kudłacza do przytulania.

Moje hobby łączę z pracą zawodową. Jestem trenerem piłkarskim, specjalistą od ruchu, technikiem weterynarii oraz Asystentem Kynologicznym. Przez wiele lat byłem Kierownikiem sekcji molosów ZKwP w Gdynii oraz wice Przewodniczącym oddziału.

Hodowla Gacówka kieruje się swoimi zasadami:
1. Zdrowie
2. Poprawny, stabilny, charakter
3. Odpowiedni, zgodny ze wzorcem typ rasy
4. Płynny, posuwisty ruch
5. Doskonała anatomia

Mam głębokie przekonanie, że ustalone reguły przyczyniają się do największego sukcesu w naszej hodowli tj. zadowolenia naszych klientów.

Zapraszam do zapoznania się z naszą stroną, śledzenia nowości, a osoby zainteresowane kupnem szczeniąt do kontaktu. Radosław Gac
Hodowla Gacówka
Owczarek podhalański
tatra shepherd dog
owczarek podhalański